کسب وکار اینترنتی راه حلی برای معضل بیکاری | وب سایت رسمی دکتر علی محمد شاعری

اخبار :

  • ۵۰درصد تالاب‌های کشور در معرض تخریب و نابودی هستند/حفاظت از تالاب‌ها اولویت دولت و مجلس باشد
  • منطقه آزاد بهترین هدیه دولت یازدهم به مردم مازندران است
  • دکتر علی‌محمد شاعری در خصوص ایجاد منطقه آزاد در امیرآباد اظهار کرد: بزرگ‌ترین اتفاق تاریخی در استان مازندران در حال شکل‌گیری است

کسب وکار اینترنتی راه حلی برای معضل بیکاری

تاریخ انتشار : ۱۲ آبان , ۱۳۹۴ - ۸:۱۶

بسمه تعالی
کسب وکاراینترنتی راه حلی برای معضل بیکاری
اندیشمندان وصاحب نظران توسعه معتقدند، راه حلهای دیروز برای حل مشکلات امروز مناسب نیستند ومعتقدند هر چه مشکلات پیچیده تر ونوظهور میشوند، راه حلها نیز باید کار آمدتر وجدیدتر شوند. اکنون مهمترین چالش ومشکل جامعه ما،بیکاری جوانان میباشد که تبدیل به دغدغه اصلی خانواده ها شده است. مشکل درجه یک مردم ما هم اینک بیکاری فرزندان آنان است که منشأ آسیب های اجتماعی فراوانی نظیر اعتیاد،طلاق،افسردگی،بی اعتمادی و.. شده است.
در یادداشتهای قبلی به تفصیل در این خصوص اطلاع رسانی نموده ام دراین یادداشت میخواهم یکی از راه حلهای مؤثر برای ایجاد اشتغال پایدار را معرفی نمایم. امیدوارم جوانان عزیز با استفاده از این روش بتوانند گامی عملی در جهت بهبود زندگی شخصی وخانوادگی خود گام بردارند.
روش پیشنهادی من با توجه به شرایط فعلی کشور گسترش کسب وکار اینترنتی میباشد کسب وکار اینترنتی به فروش محصولات یا خدمات در اینترنت گفته میشود این نوع کسب وکار به سرعت در اقتصاد امروز جهان وبه ویژه در ایران درحال پیشرفت است.
خرید وفروش اینترنتی، به کوچکترین کسب وکارها این فرصت را میدهد که در هر جای دنیا باشند بتوانند محصولات خودرا در سرتاسر جهان به فروش برسانند.که البته لازمه آن فراهم آوردن زیرساختهای مناسب از جمله ارسال به موقع وایمن کالا یا خدمت به دست مصرف کننده است.
امروزه بیش از ۳ میلیارد نفر در سرتاسر دنیا از اینترنت استفاده میکنند که ۷۵ درصد کاربران در بیست کشور جهان قرار دارند که بیشترین کاربر به ترتیب در کشورهای زیر قرار گرفته اند:
۱-چین ۶۷۴ میلیون کاربر
۲-هند ۳۵۴ میلیون کاربر
۳-آمریکا ۲۸۰ میلیون کاربر
۴-برزیل ۱۱۷ میلیون کاربر
۵-ژاپن ۱۱۴ میلیون کاربر
۶-روسیه ۱۰۳ میلیون کاربر
و…
۱۵-ایران ۴۶ میلیون کاربر
جالب اینکه ایران در این لیست بالاتر از کشور های ایتالیا،کره وترکیه قرارگرفته است.
کاربران اینترنتی درایران درسال ۲۰۰۰میلادی ۲۵۰هزارنفربوده اند که این تعداد درسال۲۰۱۵ میلادی به بیش از ۴۶میلیون نفر رسیده اند. رشد کاربران ایران، درجهان وخاورمیانه خیره کننده است وهم اینک رتبه اول را درخاورمیانه به خود اختصاص داده است وکشورهای عربستان وامارات دررتبه های بعدی قراردارند. طبق آخرین گزارش مرکز توسعه ملی اینترنت، ضریب نفوذ اینترنت در استان مازندران جایگاه اول را درکشور به خوداختصاص داده است. این شاخص بیانگر نسبت کاربران به جمعیت هر منطقه است که طبق آن کاربران دراستان مازندران بالاتر ازتهران،اصفهان،خوزستان وسمنان قراردارد.
براساس آمارهای رسمی unctad) ) خرید اینترنتی مردم جهان در سال۲۰۱۴، هزار وچهارصد میلیارد دلار بوده است. و خرید اینترنتی مردم ایران درهمین سال براساس آمار مرکز توسعه تجارت ۱۷میلیارد دلار گزارش شده است و به عبارت دیگر درسال ۲۰۱۴، ۱٫۲% فروش اینترنتی دنیا مربوط به مردم ایران بوده است. لازم به ذکر است بیشترین خرید وفروش اینترنتی جهان مربوط به پوشاک و لولزم شخصی بوده است وبیشترین خریدوفروش درایران مربوط به خدمات نرم افزاری وفرهنگی بوده است.
طبق برنامه ریزی های صورت گرفته خرید و فروش اینترنتی تا سال۱۳۹۵ درایران به مرز ۱۰۰هزارمیلیارد تومان خواهدرسید.
درکسب وکار اینترنتی، بسیارمؤثرتر وباهزینه کمتر میتوان سرمایه گذاری و یک کسب وکار پایدار راه انداخت، درحالیکه در سیستم سنتی حداقل باید یک مغازه با سرمایه چند صدمیلیونی دراختیارداشت وصاحب آن متحمل ریسک بالایی نیز میشود. اما درکسب وکار اینترنتی ریسک پذیری بسیارکمتر است ومنجر به سطح بالایی ازاشتغال آفرینی و درآمد میشود. درکسب وکار اینترنتی محدودیتها به طور چشم گیری کاهش یافته بطوریکه در زمینه های مختلف آموزشی،علمی،فرهنگی،خدمات کشاورزی،مسکن،بهداشت،لباس، دارو، لوازم شخصی ، خانگی ، زینتی و…متناسب با پتانسیل های هرمنطقه میتوان فعالیت نمود و تصمیم به راه اندازی هریک از شاخه های فوق یا ترکیبی از آنها نمود.
برای راه اندازی کسب وکاراینترنتی درگام اول بایداقدام به ثبت اسم اینترنتی خودکنید، اسم اینترنتی را دراصطلاح دمین میگویند،این اسم ها منحصر به فرد هستند وشما را از دیگر سایتهای اینترنتی متمایز میکند. شرکتهای مختلفی هستند که درزمینه انتخاب نام وثبت آن دراینترنت از شما حمایت وپشتیبانی میکنند که با موتورهای جستجو در اینترنت به راحتی قابل دسترسی هستند.
درقدم بعدی طراحی وبسایت فروشگاهی است که دراین زمینه نیز استفاده از نرم افزارهای فروشگاه ساز به شما این امکان را میدهد بدون اینکه اطلاعاتی درباره برنامه نویسی،پایگاه داده هاو.. داشته باشید بتوانید یک وبسایت برای فروش وتجارت داشته باشید.
مرحله بعدی نیز ثبت وبسایت موردنظر درسامانه e-namad.irاست. نماد اعتماد از۴سال قبل آغازبه فعالیت کرد. این نماد به عنوان شناسنامه سایتها محسوب میشود و درصورتیکه سایتی نماداعتماد نداشته باشد بانک مرکزی به آن سایت درگاه پرداخت اینترنتی نخواهد داد. قراردادن نماد در وبسایت به منزله خرید کالا از دستفروش و یا از یک مغازه باهویت واعتبار مشخص است.
تبلیغات،پشتکار و رعایت حقوق مصرف کنندگان واحترام به خواسته های آنان نیز همگی به حفظ کسب وکاری موفق دراین مسیر شما را یاری خواهدکرد.

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

ملت حماسه آفريد اكنون نوبت دولت است

یکبار دیگر ملت ایران با حضور حداکثری در انتخابات، برگ زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زد. این حماسه باشکوه مهر تاییدی بر ویژگی مردم سالاری دینی ن...

رشد ۸ درصدی بخش کشاورزی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به نقش موثر بخش کشاورزی در اقتصاد ملی، ایجاد اشتغال و افزایش تولید ناخالص ملی اشاره کرد و گفت: در برنامه ششم تو...

دكتر شاعرى به همراه تعدادى از نمايندگان به منظور بازديد و نظارت از طرحها وارد استان زنجان شد.

در ادامه سلسله بازدید های ریاست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به همراه تعدادى از نمايندگان مجلس شوراى اسلامى و مسئولين محلى چهارشنبه مورخ ١٣٩٦/٢/٢...

اقتدار سازمانی؛ ماحصل تبدیل سازمان محیط‌زیست به وزارتخانه/سازمان از کمبود تجهیزات و اعتبارات رنج می برد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به علت کمبود نیروی انسانی، تجهیزات و اعتبارات و فقدان اقتدار سازمانی با مشکلات زیادی روبرو است...

کمبود اعتبارات علت پیشی‌گرفتن بیابان زایی از بیابان زدایی/ ۷میلیون هکتار مساحت بیابان‌های بحرانی کشور

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در توضیح علل افزایش مساحت بیابان‌های کشور، گفت: کمبود اعتبارات و تغییر اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی علت...

حضور دکتر شاعری در جلسه مشترک شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

حضور دکتر شاعری در جلسه مشترک شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی بررسی موانع تولید و صادرات تولیدات داخلی. به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر دکتر...