امکانات مالی باید عادلانه توزیع شود/ 18 درصد مردم شرق مازندران بیکار هستند | وب سایت رسمی دکتر علی محمد شاعری

اخبار :

  • دکتر علی‌محمد شاعری در خصوص ایجاد منطقه آزاد در امیرآباد اظهار کرد: بزرگ‌ترین اتفاق تاریخی در استان مازندران در حال شکل‌گیری است

امکانات مالی باید عادلانه توزیع شود/ ۱۸ درصد مردم شرق مازندران بیکار هستند

تاریخ انتشار : ۰۴ آبان , ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵

به گزارش آوای خزر، علی محمد شاعری در برنامه صدای مازندران با اشاره به سه وظیفه نمایندگان شامل قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای صحیح قانون و پیگیری دغدغه‌های مردمی اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد مشکلات مردم در ملاقات‎ها و نشستهایی که انجام می‎شود، در بحث اقتصادی است و پس از آن نیز مسائل مربوط به اشتغال، مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی برای وام و بانکی، مطالبات عمرانی مانند راه و آب و برق و گاز، مدیریت پسماند، جلوگیری از تخریب جنگل، جلوگیری از صید و صیادی غیرمجاز، پرداخت مطالبات و حمایت از کشاورزان، بحث بهداشت و درمان و عمران روستایی است.

وی با بیان اینکه شرق مازندران از امکانات و زیرساختهای گردشگری و عمرانی محروم است، افزود: ۹۹ درصد گردشگران به غرب مازندران سفر می‎کنند و شرق مازندران در این زمینه هنوز ناشناخته مانده است، از طرف دیگر نیز شاخص غرب و شرق استان در راه روستایی تفاوت و فاصله بسیاری با یکدیگر دارد و در بحث بیکاری نیز، ۱۸ درصد مردم این منطقه بیکار هستند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه با اعلام اینکه سازمان برنامه و بودجه باید امکانات را عادلانه توزیع کند، گفت: شرق مازندران ظرفیت‌های بالایی دارد؛ ۳۰ درصد اراضی مازندران در این منطقه است، بندر استراتژیک امیرآباد و بزرگترین نیروگاه حرارتی، شرکت‌های حفاری و گردشگاه‌های میراثی مانند عباسآباد و میانکاله و چشمه‎سارها را در این منطقه داریم.

شاعری ادامه داد: واقعاً حق مردم شرق مازندران نیست که در مقایسه با سایر مناطق استان خود، این همه ضعیف باشند.

وی بیان کرد: آبرسانی، تکمیل سد گلورد، تکمیل جاده نکا به دریا، بهشهر به دریا و رستمکلا به دریا، اتصال راه آهن به بندر، توسعه راه روستایی، تکمیل راه استراتژیک گلوگاه به دامغان و گازرسانی به روستاهای شرق مازندران ازجمله درخواست‎های مردمی است که پیرو آن جلساتی را با مسئولان و وزیران مربوطه انجام دادیم که در نتیجه، پروژه‎های آبرسانی به ۴۷ روستا تا یک سال آینده و گازرسانی به ۵۲ روستای شرق مازندران در پروسه سه ساله آغاز شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه گردشگری نیز با هماهنگی سازمان گردشگری، تمامی گردشگاه‌های جنگلی که شرایط تبدیل به پارک جنگلی را دارند؛ مشخص و مقدمات واگذاری به شهرداری‌ها انجام شده است.

این مسئول، بندر امیرآباد بهشهر را بهترین وضعیت برای منطقه آزاد شدن اعلام و اظهار کرد: امیدوارم با کار کارشناسی و دقیق این بندر را به منطقه آزاد تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: توسعه شهرکهای صنعتی شرق مازندران را پیگیری کردیم و هزار هکتار زمین برای این منظور اختصاص یافت.

شاعری با اشاره به بی‎نظمی‎هایی که در فصل برداشت برنج در کشور ایجاد میشد و بر ضرر شالیکاران بود، افزود: امسال نظارت خوبی از سوی کمیسیون کشاورزی انجام شد تا در زمان برداشت برنج، بازار این محصول در دست کشاورزان باشد و البته نظارت‎ها به ثمر نشست، در بخش مطالبات گندمکاران نیز خوشبختانه ۹۶ درصد این مطالبات پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‎جاری در بخش تولید مرکبات نیز با افزایش تولید مواجه هستیم، تأکید کرد: وزارات جهاد کشاورزی باید نقش نظارتی خود را انجام دهد، زیرا با افزایش تولید محصولات کشاورزی در راستای تأمین امنیت غذایی، مردم کشورمان و به‎ویژه کشاورزان نشان دادند که اهداف اقتصاد مقاومتی را دنبال می‎کنند، لذا دولت نیز باید جدی‌تر به حمایت مردم بپردازد.

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

بازدید دکتر شاعری از پروژه های منطقه

بازدید دکترشاعری به اتفاق فرماندارشهرستان نکا ومدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران ازسد گلورد درخصوص روند آبگیری سد بازدید دکترشاعری نماینده شرق ماز...

جدا شدن بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی اقدامی کارشناسی نبوده و کاری عبث و بیهوده است.

اگر مسئولیت بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی جدا شود، ضربه ای جدی به تولید داخل وارد شده و زمینه های اشتغال مولد را در داخل کشور از بین می برد. چ...