امکانات مالی باید عادلانه توزیع شود/ 18 درصد مردم شرق مازندران بیکار هستند | وب سایت رسمی دکتر علی محمد شاعری

اخبار :

  • آبگيري سد گلورد با حضور وزير نيرو،دکتر شاعری،استاندار ،ومسئولین استانی وشهرستانی سد گلورد با حجم مخزني بالغ بر ۱۰۶ ميليون مترمکعب .

امکانات مالی باید عادلانه توزیع شود/ ۱۸ درصد مردم شرق مازندران بیکار هستند

تاریخ انتشار : ۰۴ آبان , ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵

به گزارش آوای خزر، علی محمد شاعری در برنامه صدای مازندران با اشاره به سه وظیفه نمایندگان شامل قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای صحیح قانون و پیگیری دغدغه‌های مردمی اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد مشکلات مردم در ملاقات‎ها و نشستهایی که انجام می‎شود، در بحث اقتصادی است و پس از آن نیز مسائل مربوط به اشتغال، مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی برای وام و بانکی، مطالبات عمرانی مانند راه و آب و برق و گاز، مدیریت پسماند، جلوگیری از تخریب جنگل، جلوگیری از صید و صیادی غیرمجاز، پرداخت مطالبات و حمایت از کشاورزان، بحث بهداشت و درمان و عمران روستایی است.

وی با بیان اینکه شرق مازندران از امکانات و زیرساختهای گردشگری و عمرانی محروم است، افزود: ۹۹ درصد گردشگران به غرب مازندران سفر می‎کنند و شرق مازندران در این زمینه هنوز ناشناخته مانده است، از طرف دیگر نیز شاخص غرب و شرق استان در راه روستایی تفاوت و فاصله بسیاری با یکدیگر دارد و در بحث بیکاری نیز، ۱۸ درصد مردم این منطقه بیکار هستند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه با اعلام اینکه سازمان برنامه و بودجه باید امکانات را عادلانه توزیع کند، گفت: شرق مازندران ظرفیت‌های بالایی دارد؛ ۳۰ درصد اراضی مازندران در این منطقه است، بندر استراتژیک امیرآباد و بزرگترین نیروگاه حرارتی، شرکت‌های حفاری و گردشگاه‌های میراثی مانند عباسآباد و میانکاله و چشمه‎سارها را در این منطقه داریم.

شاعری ادامه داد: واقعاً حق مردم شرق مازندران نیست که در مقایسه با سایر مناطق استان خود، این همه ضعیف باشند.

وی بیان کرد: آبرسانی، تکمیل سد گلورد، تکمیل جاده نکا به دریا، بهشهر به دریا و رستمکلا به دریا، اتصال راه آهن به بندر، توسعه راه روستایی، تکمیل راه استراتژیک گلوگاه به دامغان و گازرسانی به روستاهای شرق مازندران ازجمله درخواست‎های مردمی است که پیرو آن جلساتی را با مسئولان و وزیران مربوطه انجام دادیم که در نتیجه، پروژه‎های آبرسانی به ۴۷ روستا تا یک سال آینده و گازرسانی به ۵۲ روستای شرق مازندران در پروسه سه ساله آغاز شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه گردشگری نیز با هماهنگی سازمان گردشگری، تمامی گردشگاه‌های جنگلی که شرایط تبدیل به پارک جنگلی را دارند؛ مشخص و مقدمات واگذاری به شهرداری‌ها انجام شده است.

این مسئول، بندر امیرآباد بهشهر را بهترین وضعیت برای منطقه آزاد شدن اعلام و اظهار کرد: امیدوارم با کار کارشناسی و دقیق این بندر را به منطقه آزاد تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: توسعه شهرکهای صنعتی شرق مازندران را پیگیری کردیم و هزار هکتار زمین برای این منظور اختصاص یافت.

شاعری با اشاره به بی‎نظمی‎هایی که در فصل برداشت برنج در کشور ایجاد میشد و بر ضرر شالیکاران بود، افزود: امسال نظارت خوبی از سوی کمیسیون کشاورزی انجام شد تا در زمان برداشت برنج، بازار این محصول در دست کشاورزان باشد و البته نظارت‎ها به ثمر نشست، در بخش مطالبات گندمکاران نیز خوشبختانه ۹۶ درصد این مطالبات پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‎جاری در بخش تولید مرکبات نیز با افزایش تولید مواجه هستیم، تأکید کرد: وزارات جهاد کشاورزی باید نقش نظارتی خود را انجام دهد، زیرا با افزایش تولید محصولات کشاورزی در راستای تأمین امنیت غذایی، مردم کشورمان و به‎ویژه کشاورزان نشان دادند که اهداف اقتصاد مقاومتی را دنبال می‎کنند، لذا دولت نیز باید جدی‌تر به حمایت مردم بپردازد.

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

بازدیدهای دکتر شاعری در هفته سوم تیر ماه ۱۳۹۶

حضور دکتر شاعری، درخبرگزاری فارس حضور دکترعلی محمد شاعری،سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درخبرگزاری جمهوری اسلامی تقدیردکترشاعری نمای...

تعدادى از اعضای کابینه رأی اعتماد نخواهند گرفت/ ۵۰درصد از دشت‌های کشور آسیب‌دیده است/ نرخ تورم روی کاغذ کاهش پیدا کرد

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: روی کاغذ نرخ تورم کاهش پیدا کرده است ولی مردم این موضوعات مطرح شده را لمس نمی‌کنند. به گ...

هماهنگی با رئیس جمهوری ، ویژگی مهم کابینه دوازدهم است

علی محمد شاعری عصر چهارشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان مازندران در ساری به مناسبت روز خبرنگار ، پیش بینی کرد که اكثر افراد م...

پیام تبریک دکتر شاعری بمناسبت گرامیداشت روز خبرنگار

مرداد بهانه ای است برای تجلیل و تکریم زحمات خالصانه و تلاش های صادقانه افراد بی منتی که روز و شب به دنبال آگاهی بخشی جامعه و هدایت افکار عمومی هستند. ...

دیدار دکتر شاعری نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران

در اين ديدار دكتر شاعرى بر ضرورت  پرداخت فورى مطالبات گندم كاران تاكيد نمودند و مقرر گرديد ،حداكثر تا ده روز آينده حدود  ٣٠ ميليارد تومان از بدهى گندم...

تمثال شهید امنیت شهید عباس معصومی در روستای آسیابسر بهشهر رونمایی شد.

علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب در مراسم رونمایی از تمثال شهید امنیت از شهدا به عنوان افراد حاضر و نا...