خبر :

  • واردات برنج برخلاف توافق با دولت صورت گرفته است
  • دولت برای تغییر استاندار مشورتی از نمایندگان مازندران نگرفته است

امکانات مالی باید عادلانه توزیع شود/ ۱۸ درصد مردم شرق مازندران بیکار هستند

به گزارش آوای خزر، علی محمد شاعری در برنامه صدای مازندران با اشاره به سه وظیفه نمایندگان شامل قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای صحیح قانون و پیگیری دغدغه‌های مردمی اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد مشکلات مردم در ملاقات‎ها و نشستهایی که انجام می‎شود، در بحث اقتصادی است و پس از آن نیز مسائل مربوط به اشتغال، مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی برای وام و بانکی، مطالبات عمرانی مانند راه و آب و برق و گاز، مدیریت پسماند، جلوگیری از تخریب جنگل، جلوگیری از صید و صیادی غیرمجاز، پرداخت مطالبات و حمایت از کشاورزان، بحث بهداشت و درمان و عمران روستایی است.

وی با بیان اینکه شرق مازندران از امکانات و زیرساختهای گردشگری و عمرانی محروم است، افزود: ۹۹ درصد گردشگران به غرب مازندران سفر می‎کنند و شرق مازندران در این زمینه هنوز ناشناخته مانده است، از طرف دیگر نیز شاخص غرب و شرق استان در راه روستایی تفاوت و فاصله بسیاری با یکدیگر دارد و در بحث بیکاری نیز، ۱۸ درصد مردم این منطقه بیکار هستند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه با اعلام اینکه سازمان برنامه و بودجه باید امکانات را عادلانه توزیع کند، گفت: شرق مازندران ظرفیت‌های بالایی دارد؛ ۳۰ درصد اراضی مازندران در این منطقه است، بندر استراتژیک امیرآباد و بزرگترین نیروگاه حرارتی، شرکت‌های حفاری و گردشگاه‌های میراثی مانند عباسآباد و میانکاله و چشمه‎سارها را در این منطقه داریم.

شاعری ادامه داد: واقعاً حق مردم شرق مازندران نیست که در مقایسه با سایر مناطق استان خود، این همه ضعیف باشند.

وی بیان کرد: آبرسانی، تکمیل سد گلورد، تکمیل جاده نکا به دریا، بهشهر به دریا و رستمکلا به دریا، اتصال راه آهن به بندر، توسعه راه روستایی، تکمیل راه استراتژیک گلوگاه به دامغان و گازرسانی به روستاهای شرق مازندران ازجمله درخواست‎های مردمی است که پیرو آن جلساتی را با مسئولان و وزیران مربوطه انجام دادیم که در نتیجه، پروژه‎های آبرسانی به ۴۷ روستا تا یک سال آینده و گازرسانی به ۵۲ روستای شرق مازندران در پروسه سه ساله آغاز شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه گردشگری نیز با هماهنگی سازمان گردشگری، تمامی گردشگاه‌های جنگلی که شرایط تبدیل به پارک جنگلی را دارند؛ مشخص و مقدمات واگذاری به شهرداری‌ها انجام شده است.

این مسئول، بندر امیرآباد بهشهر را بهترین وضعیت برای منطقه آزاد شدن اعلام و اظهار کرد: امیدوارم با کار کارشناسی و دقیق این بندر را به منطقه آزاد تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: توسعه شهرکهای صنعتی شرق مازندران را پیگیری کردیم و هزار هکتار زمین برای این منظور اختصاص یافت.

شاعری با اشاره به بی‎نظمی‎هایی که در فصل برداشت برنج در کشور ایجاد میشد و بر ضرر شالیکاران بود، افزود: امسال نظارت خوبی از سوی کمیسیون کشاورزی انجام شد تا در زمان برداشت برنج، بازار این محصول در دست کشاورزان باشد و البته نظارت‎ها به ثمر نشست، در بخش مطالبات گندمکاران نیز خوشبختانه ۹۶ درصد این مطالبات پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‎جاری در بخش تولید مرکبات نیز با افزایش تولید مواجه هستیم، تأکید کرد: وزارات جهاد کشاورزی باید نقش نظارتی خود را انجام دهد، زیرا با افزایش تولید محصولات کشاورزی در راستای تأمین امنیت غذایی، مردم کشورمان و به‎ویژه کشاورزان نشان دادند که اهداف اقتصاد مقاومتی را دنبال می‎کنند، لذا دولت نیز باید جدی‌تر به حمایت مردم بپردازد.

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

بازدید دکتر شاعری و هیئت همراه و دکتر یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران از روند احداث پل روگذر سد گلورد

دکتر شاعری، هیئت همراه و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران از ساعت 8 صبح بازدید یکروزه ای را از کانال های انتقال آب، تالاب ها، پل روگذر سد گلورد و آ...

حضور دکتر شاعری در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران به عنوان ناظر مجلس شورای اسلامی

دکتر شاعری در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران: سازمان برنامه و بودجه استان پیشنهاد پروژه های استان را جمع بندی و نهایی کند نادر بودجه سال 97 لح...

دیدار صمیمی دکتر شاعری با آیت اله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران

دکتر شاعری در دیدار با آیت اله طبرسی نماینده معظم ولی فقیه در استان مازندران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کشاورزی کشور و فعالیت هایی که برای توسعه تولیدا...

اخذ دستور پرداخت مشوق صادرات مرکبات/دستگاه های مسئول برای جذب آن پیگیری کنند

علی محمد شاعری در گفتگو با خبر مازندران با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود پنج میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود، اظهار کرد: باید از هم اکنون ب...

اخذ دستور پرداخت مشوق صادرات مرکبات/ دستگاه های مسئول برای جذب آن پیگیری کنند

علی محمد شاعری در گفتگو با... با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود پنج میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود، اظهار کرد: باید از هم اکنون برای تنظیم ...