خبر :

  • واردات برنج برخلاف توافق با دولت صورت گرفته است
  • دولت برای تغییر استاندار مشورتی از نمایندگان مازندران نگرفته است

متاسفانه آب و محیط زیست کشور حال خوبی ندارد/ پرداخت مطالبات چندین ساله فرهنگیان/ هوای اکثر کلان شهرهای کشور آلوده و ناسالم است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با ابراز تاسف از اینکه آب و محیط زیست کشور حال خوبی ندارد، گفت: هم اکنون ۵۰ درصد دشت های آبی کشور ممنوعه و وضعیت آبی کشور از نظر مرز تنش به شرایط بحرانی و حاد رسیده است

علی محمد شاعری در گفتگو خبرنگار خبرگزاری کاسپین از ساری یادآور شد: با توجه به اینکه صنعت گردشگری ارزان ترین شیوه برای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار است از رئیس سازمان گردشگری تقاضا دارم زیرساخت های این صنعت را در استان مازندران که جاذبه های بی نظیر طبیعی را دارد توجه ویژه نماید.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت کشور بر ۴ پایه اصلی امنیت، اقتصاد، اجتماع و محیط زیست استوار است، تصریح کرد: علیرغم گسترش پدیده تروریسم و تشدید ناامنی در منطقه شاهد ثبات و امنیت پایدار در کشور هستیم که خدا را شاکریم.

شاعری در خصوص وضعیت اقتصادی کشور، اذعان داشت: وضعیت اقتصادی کشور اگر چه با بهبود وضعیت تورم روند امیدوارکننده ای یافته است اما رکود عمیق و روند منفی شاخص های نرخ بیکاری، سرمایه گذاری، درصد واحدهای تولیدی تعطیل و همچنین کاهش مبادلات فرامرزی نشانه آن است که وضعیت اقتصادی کشور مطلوب نیست.

*لزوم شکل گیری نهضتی فراگیر در اجرای اقتصاد مقاومتی

وی خاطرنشان کرد: لزوم شکل گیری نهضتی فراگیر در اجرای اقتصاد مقاومتی و بازنگری در اصل ۴۴ قانون اساسی بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس با انتقاد از اینکه توسعه اجتماعی و فرهنگی که از ارکان عمومی پایداری کشور می باشد در پنج برنامه گذشته مورد کم توجهی و بی مهری قرار گرفته است، تصریح کرد: آثار و تبعات منفی این بی توجهی به بزرگترین چالش پیش رو یعنی بیکاری، طلاق، کودکان کار، احتیاط، افسردگی و تنش اجتماعی تبدیل شده که در حال حاضر موجبات نگرانی و ناخرسندی مقام معظم رهبری را فراهم نموده است.

شاعری با ابراز تاسف از اینکه آب و محیط زیست کشور حال خوبی ندارد، افزود: هم اکنون ۵۰ درصد دشت های آبی کشور ممنوعه و وضعیت آبی کشور از نظر مرز تنش به شرایط بحرانی و حاد رسیده است.

*بیش از نیمی از تالاب های کشور خشک اند

وی با بیان اینکه بیش از نیمی از تالاب های کشور خشک ، ریزگردها ۲۵ استان کشور را مورد تهدید، حداقل ۵۰ هزار هکتار سالانه به بیابان های کشور افزوده می شود و هوای اکثر کلان شهرهای کشور آلوده و ناسالم است، ادامه داد: معتقدم علت بروز این چالش ها و بحران ها ناکارآمدی و شکست ۵ برنامه گذشته و سوء مدیریت در تشخیص ،حل مسائل و اولویت های اصلی کشور بوده است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس از وزیر نیرو برای رفع مشکل کم آبی و آب رسانی به شهرها و روستاها خواستار توجه به آبگیری سد گِلِورد و همچنین اجرای شبکه فاضلاب منطقه شد.

شاعری همچنین از وزیر نفت خواستار حل مشکل قطع گاز مازندران شد و افزود: از آنجایی که مازندران در انتهای خط لوله گازرسانی کشور قرار دارد باید وزیر نفت هر چه سریع تر نسبت به  انتقال پروژه گاز کیاسر به نکا اقدام کند و از اقدام جهادی شرکت گاز مازندران در گازرسانی به مناطق محروم هزار جریب شرق مازندران تشکر می کنم.

وی از وزیر آموزش و پرورش خواستار پیگیری و پرداخت مطالبات چندین ساله فرهنگیان شد و ادامه داد: باید به صورت جدی نسبت به رفع مشکلات فرهنگیان به عنوان قشر فرهیخته ای که هم اکنون با حقوق بخور و نمیر زندگی می کنند اقدام کرد.

*انتقاد از رهاسازی ۳ هزار تن پسماند و تخلیه فاضلاب های آلوده در دریا

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس با انتقاد از اینکه در اثر رهاسازی ۳ هزار تن پسماند و تخلیه فاضلاب های آلوده به دریا، جنگل و رودخانه ها و بهره برداری بی رویه از جنگل سلامت و امنیت مردم مازندران در معرض تهدید قرار گرفته است، گفت: به همین منظور از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تقاضا دارم به وظیفه قانونی خود عمل و محیط زیست مازندران را با همکاری مردم نجات دهد.

شاعری از وزیر راه و شهرسازی خواستار تکمیل جاده مهم گلوگاه به دامغان، بهشهر، نکا و رستم کلاه به بندرامیرآباد و همچنین جاده های روستایی شد.

وی با بیان اینکه انتقال آب خزر موجب پسروی و خشک شدن تدریجی دریا و شکل گیری کانون جدید ریزگردها و به خطر انداختن شرایط زیست مردم خواهد شد، تصریح کرد: از وزیر نیرو و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تقاضا دارم اجازه ندهند فاجعه ارومیه در شمال کشور تکرار شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از وزیر جهاد کشاورزی  خواستار رفع بحرانی هایی همچون مرکبات در مازندران، خشکی انار در ساوه، و از بین رفتن زعفران در خراسان شد و بر لزوم مدیریت این معضلات تاکید کرد.

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

بازدید دکتر شاعری و هیئت همراه و دکتر یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران از روند احداث پل روگذر سد گلورد

دکتر شاعری، هیئت همراه و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران از ساعت 8 صبح بازدید یکروزه ای را از کانال های انتقال آب، تالاب ها، پل روگذر سد گلورد و آ...

حضور دکتر شاعری در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران به عنوان ناظر مجلس شورای اسلامی

دکتر شاعری در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران: سازمان برنامه و بودجه استان پیشنهاد پروژه های استان را جمع بندی و نهایی کند نادر بودجه سال 97 لح...

دیدار صمیمی دکتر شاعری با آیت اله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران

دکتر شاعری در دیدار با آیت اله طبرسی نماینده معظم ولی فقیه در استان مازندران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کشاورزی کشور و فعالیت هایی که برای توسعه تولیدا...

اخذ دستور پرداخت مشوق صادرات مرکبات/دستگاه های مسئول برای جذب آن پیگیری کنند

علی محمد شاعری در گفتگو با خبر مازندران با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود پنج میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود، اظهار کرد: باید از هم اکنون ب...

اخذ دستور پرداخت مشوق صادرات مرکبات/ دستگاه های مسئول برای جذب آن پیگیری کنند

علی محمد شاعری در گفتگو با... با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود پنج میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود، اظهار کرد: باید از هم اکنون برای تنظیم ...